موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

مقا يسه كشور اندونزي با ساير كشور ها

عنوان سفارش :
مقا يسه كشور اندونزي با ساير كشور ها
تعداد صفحه :
8
قیمت :
1000 تومان

کشور اندونزی مجمع‌الجزایری است که بر پایه تصاویر ماهواره‌ای از ۱۳٫۵۰۰ جزیره تشکیل شده‌است. ۶۰۰۰ از این جزیره‌ها مسکونی هستند.

جزایر اصلی اندونزی:

• جزایر سوندای بزرگ

o بورنئو — که میان کالیمانتان, برونئی، و مناطق صباح و ساراواک کشور مالزی بخش شده‌است

o جاوه

o سولاوسی

o سوماترا

نظام حکومتی اندونزی ( برزگترين جامعه مسلمان جهان ) سکولار است.

در اواخر قرن سيزدهم ميلادي، پادشاهي مجاپاهيت در شرق جاوه شکل گرفت. از آن زمان تا پايان قرن شانزدهم ميلادي مردم اندونزي کم‌‌کم به اسلام گرويدند و بسياري از مردم جاوه و سوماترا پيرو آيين اسلام شدند. در سال 1596 ميلادي، هلندي‌‌ها با يك ناوگان شامل چهار فروند كشتي، تجارت با اندونزي را آغاز كردند. در قرون پس از آن، براي حمايت از ناوگان تجاري هلند، كشتي‌‌هاي جنگي اين كشور آنها را همراهي مي‌كردند. سران دولت هلند همه‌‌ي تلاش خود را به كار بستند تا از هرگونه ارتباط ساير کشورهاي خارجي با جزاير اندونزي جلوگيري كنند. آنها ابتدا منطقه جاياكارتا را تصرف كردند و در قرن هفدهم ميلادي نام باتاويا را بر آن گذاشتند.

در سال 1907 ميلادي، «سيسينگا مانگرايا» پادشاه اندونزي، عليه هلندي‌‌ها قيام كرد، ولي ارتش هلند نيروهاي او را شكست داده و استعمار هلند بر اندونزي ادامه يافت. پس از حمله ژاپن به پرل هاربر و آغاز جنگ با آمريكا، ارتش ژاپن به جزاير هند شرقي حمله كرد و به سرعت اين سرزمين را اشغال كرد. در مارس سال 1942 ميلادي، ارتش مستعمراتي هلند تسليم نيروهاي ژاپني شد. مردم اندونزي ابتدا به ژاپني‌‌ها، به چشم نيروهاي آزادي‌‌بخش از استعمار هلند مي‌‌نگريستند، ولي پس از مدت کوتاهي تفاوت چنداني ميان آنها با هلندي‌‌ها نديدند. در اواخر جنگ جهاني دوم در منطقه اقيانوس آرام، قدرت نيروهاي ژاپني رو به کاهش بود و مردم اندونزي عليه آنها دست به شورش زدند. ژاپني‌‌ها براي آرام كردن مردم اندونزي موافقت كردند پرچم سرخ و سفيد به نشانه پرچم اندونزي برافراشته شود.

سرانجام نيروهاي ژاپني در سال 1945 ميلادي، مجمع‌‌الجزاير اندونزي را ترك كردند. دوران اشغال اندونزي توسط ژاپني‌‌ها مزايايي را نيز در برداشت. در اين مدت، سازمان‌‌هاي نظامي، ملي‌‌گرا و ضد استعماري فراواني ايجاد شدند كه آماده بودند با بازگشت هلندي‌‌ها با آنها مقابله كنند. در هفدهم آگوست سال 1945 ميلادي با پايان جنگ جهاني دوم، آقاي احمد سوكارنو رهبر مبارزان آزادي‌‌خواه اندونزي، كه در دوران اشغال اندونزي توسط ژاپن با تشكيل گروه‌‌هاي مقاومت از محبوبيت خاصي برخوردار بود، استقلال اين كشور را اعلام كرد. سوکارنو يك دولت هشت نفري تشكيل داد و خود به عنوان رييس دولت انتخاب شد. مجمع الجزاير اندونزي به هشت منطقه تقسيم شد و در راس هر يك از اين مناطق يك حاكم اندونزيايي منصوب شد. در روز شانزدهم سپتامبر سال 1945 ميلادي نيروهاي بريتانيايي به فرماندهي «مونباتن» فرمانده نظامي منطقه اقيانوس آرام به همراه نيروهاي هلندي به اندونزي حمله كردند. درگيري ميان هلندي‌‌ها و اندونزيايي‌‌ها افزايش يافت و بريتانيايي‌‌ها كه منافعي در اندونزي نداشتند، تصميم گرفتند هر چه زودتر اين كشور را ترك كنند.

هلندي‌‌ها تلاش مي‌‌كردند با زور و سركوب، حاكميت خود را به مردم اندونزي تحميل كنند، ولي مقاومت مردم با تشديد فشار هلندي‌‌ها بيشتر مي‌‌شد. سرانجام هلند در 27 دسامبر سال 1949 ميلادي استقلال اندونزي را پذيرفت. همه‌‌ي كشورهاي کوچک در مجمع‌الجزاير اندونزي به جاوه و سوماترا پيوستند و در هفدهم آگوست سال 1950 ميلادي اندونزي متحد تشكيل شد. حزب كمونيست اندونزي (PKI)، در سال 1965 ميلادي، عليه سوكارنو دست به كودتا زد. اين حركت از سوي گروهي از نظاميان به رهبري سوهارتو سركوب شد. سوهارتو مسوول بازگشت نظام و امنيت به كشور شد و كم كم سوكارنو نيز از صحنه قدرت بيرون شد. از آن زمان، فصل تازه‌اي در زندگي سياسي اندونزي آغاز شد و دولت سوهارتو موسوم به «نظم جديد» ضمن تنش‌زدايي با همسايگان و تثبيت اوضاع داخلي،‌ هدف اصلي كشور را پيشرفت و توسعه اقتصادي نام برد.

سوهارتو در سال 1968 ميلادي به رياست جمهوري رسيد. وي در سال‌هاي 1973،‌ 1977، 1983، 1988و 1993 نيز از سوي مجمع مشورتي مردم،‌ براي شش بار پياپي به اين سمت دست يافت. موج تغييرات در اندونزي در اين سال‌ها،‌ تحولاتي را ايجاد كرد و سرانجام منجر به سقوط اين ديكتاتور قدرتمند شد. در ماه مي سال 1998 ميلادي، سوهارتو از حكومت بركنار و معاون وي بشار‌الدين يوسف حبيبي به عنوان جانشين او انتخاب شد. پس از دكتر حبيبي، در بيستم اكتبر سال 1999 ميلادي عبدالرحمن وحيد به رياست جمهوري رسيد. سرانجام در سال 2001 ميلادي، پس از سي سال انتخابات رياست جمهوري برگزار شد و خانم مگاواتي سوکارنوپوتري از حزب دموكرات به رياست جمهوري رسيد. در اكتبر سال 2004 ميلادي، افسر بازنشسته ارتش آقاي سوسيلو بامبانگ يودهويونو با پيروزي بر رقباي خود به عنوان ششمين رييس‌جمهور اندونزي انتخاب شد. وي در انتخابات سال 2009 ميلادي نيز با كسب 60.8 درصد آرا، براي دومين بار به عنوان رييس‌جمهور انتخاب شد.

قانون اساسی اندونزی بر اصول حقوق بشر، دموکراسی و عدالت اجتماعی پايه ريزی شده است. با اين حال، دولت در قوانين ازدواج ارزش های مردسالارانه را ترغيب و اعمال می کند. گروه های اسلامی در مناطق استقلال طلب اندونزی نيز تلاش داشته اند قوانين نشات گرفته از سنت اسلامی را به اجرا درآورند. کنترل زنان و جنسيت آنان ( همان طور که مشابه آن در ديگر جوامع هم ديده می شود ) از جمله ابعاد حياتی در روند اسلامی کردن جامعه اندونزی بوده است. برای نمونه در استان آچه، واقع در شمال اندونزی، که صحنه درگيری ها شديد نظامی ميان ارتش و جنگجويان جدايی طلب بوده است، تنها منطقه ای از اندونزی است که قوانين اسلامی اعمال می شود.همچنين در برخی مناطق خاص، زنان اجازه ندارند در ساعات شب تردد کنند مگر اين که يکی از اقوام مرد با همراه آنها باشد. وزارت امور دينی قانونی را تدوين کرده است که برخی رفتارهای جنسی، از جمله بوسيدن در ملاء عام و همجنس گرايی را ممنوع و پوشش اسلامی را الزامی کند.

نوع و اركان اصلی حكومت – اندونزی

سيستم حکومتي اين کشور ترکيبي از سيستم پارلماني و رياست جمهوري است. جمهوري اندونزي بر پايه قانون اساسي سال 1945 ميلادي، شامل قواي مجريه، مقننه و قضاييه است. بر پايه‌‌ي اصلاحات در قانون اساسي در سال 1999 ميلادي، رييس‌‌جمهور و معاون وي تنها براي دو دوره‌‌ي متوالي پنج ساله مي‌‌توانند در مقام خود باقي بمانند. هم اکنون اندونزي داراي سي ايالت است. آچه، بالي، پالمبانگ و تي‌‌مور شرقي از استان‌‌هاي مهم اين کشور هستند.

تحقیقهای مشابه
مقا يسه كشور اندونزي با ساير كشور ها
8 صفحه - 1000 تومان
بررسي اجمالي عملكرد بازرگاني خارجي كشور در شش ماهه اول سال 1386
13 صفحه - 6000 تومان
بررسي اجمالي عملكرد بازرگاني خارجي كشور در شش ماهه اول سال 1386 فایل بصورت پاورپوینت
27 صفحه - 9000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - جهت¬گيري كارآفرينانه در شركت¬هاي خانوادگي و غيرخانوادگي ؛ نشانه اي مستند از كشور بلغارستان 22
19 صفحه - 57000 تومان
بررسى وظايف و اختيارات رهبر و رئيس جمهور ايران در مقايسه با وظايف و اختيارات عاليترين مقامات سه كشور امريكا، فرانسه، و انگليس
21 صفحه - 7500 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007