موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

فضای پیرامون زمین

عنوان سفارش :
فضای پیرامون زمین
تعداد صفحه :
9
قیمت :
1000 تومان

زمین خانه ی ما در فضا است. زمین دنیایی است کوچک که درون فضایی بینهایت بزرگ قرار دارد،ولی عظمت زمین مانع درک این واقعیت است.تصور انسان دنیای قدیم این بود که زمین مسطح است و خورشید وماه وستارگان روزی یکبار به دور آن می گردند.برای او دلیلی وجود نداشت که تصوری غیر از این داشته باشد.ولی در دورانی که ما زندگی می کنیم ،آگاهی انسان بیشتر شده است و با اطمینان می تواند تصویری از پیدایش جهان و نظم آن ارائه دهد.

چیز مهمی که در مطالعه ی اخترشناسی باید به آن خو گرفت،تصور مسافتهای خیلی زیاد و فاصله های زمانی بسیار بزرگ است.وقتی مسافتی به طول یک و نیم کیلومتر را پیاده طی کنید،راهی طولانی به نظرتان خواهد رسید.هرگاه با هواپیما از انگلستان تا استرالیا پرواز کنید،در می یابید که بعد مسافت خیلی زیادتر است.بدیهی است که این فاصله ها در مقایسه با فاصله های بسیار زیاد اجرام آسمانی ناچیز است.ماه که نزدیکترین جرم فضایی به زمین است،حدود۳۸۰۰۰۰ کیلومتر ازآن فاصله دارد در حالی که فاصله ی خورشید تا زمین ۱۵۰۰۰۰۰۰۰ کیلومتر است.

تا قبل از آغاز شکوفایی علوم جدید در عصر ما ،کسی قادر به درک چنین مسافت هایی نبود!در مورد اندازه گیری زمان نیز وضع به همین منوال بود.یکسال برای ما مدتی طولانی است،ولی از آغاز پیدایش کره ی زمین تا کنون ۴۷۰۰ میلیون سال سپری شده است.و باز جهان ما عمری بسیار طولانی تر از این دارد.

در مطالعه ی اخترشناسی ملزم به کاربرد مکرر بعضی از مفاهیم و واژه های بخصوص هستیم.نخست واحد اندازه گیری مسافت بین اجرام آسمانی که سال نوری است(سرعت نور ثابت است)و ۳۰۰۰۰۰ کیلومتر را در یک ثانیه می پیماید.مثلا نور ماه پس از ۲۵/۱ ثانیه به زمین می رسد و نور خورشید کمی بیش از ۸ دقیقه طول می کشد تا به زمین برسد.هر لحظه که به خورشید نگاه می کنید در واقع خورشید را آنگونه که در ۸ دقیقه قبل بود می بینید.در یکسال شمسی نور تقریبا ۵/۹ میلیون میلیون کیلومتر را طی می کند.این مسافت را سال نوری می گویند.دقت کنید،سال نوری واحد اندازه گیری مسافت است و نه زمان.

هرگاه در شبی صاف به آسمان نگاه کنید،هزاران ستاره خواهید دید.هر یک از این ستارگان خود یک خورشید است.خورشید ما که ظاهرا پرنورترین و گرمترین ستاره است،در مقایسه با این ستارگان فقط یک ستاره ی معمولی است.ستارگان دیگری را می شناسیم که هزاران بار از خورشید ما پرنورترند و قدرت تولید انرژی در آن ها بیشتر است،ولی فقط به دلیل دوری زیاد از ما سرد و کوچک به نظر می رسند.نزدیکترین ستاره در فاصله ی چهار سال نوری از زمین قرار دارد. و قطر یک مجموعه ی ستاره ای که خورشید ما عضو آن است،حدود ۱۰۰۰۰۰سال نوری است.

مجموعه ی ستارگانی را که خورشید ما نیز جزئی از آن است،کهکشان می نامند.بدیهی است که این کهکشان نمی تواند منحصر به فرد باشد.تلسکوپها میلیون ها کهکشان دیگر را به ما نشان داده اند.حتی معدودی از آن ها را می توان با چشم غیر مسلح(بدون تلسکوپ) دید.فاصله ی این کهکشان ها تا زمین بیش از میلیونها و حتی هزاران میلیون سال نوری است.

تحقیقهای مشابه
فضای پیرامون زمین پاورپوینت
19 صفحه - 7500 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007