چهارشنبه 13 فروردین 1399
بازدید امروز : 71 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
سفارش پیشینه پژوهش سفارش از طریق تلگرام یا واتس آپ
تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

دفع پرخاشگری از دانش آموز پایۀ پنجم

عنوان سفارش :
دفع پرخاشگری از دانش آموز پایۀ پنجم
تعداد صفحه :
10
قیمت :
1500 تومان
 • مقدمه
 • یکی از مهمترین مشکلاتی که می تواند فرد را به عنوان یک شخص ناسازگار جلوه دهد ، پرخاشگری اوست .

  پخاشگری اشخاص می تواند دلایل متعددی داشته باشد که هرکدام از آنها به مقتضی سن فرد متفاوت است و همچنین بستگی به مکانی که او در آن زندگی می نماید نیز دارد . می توان دلایل متعددی در مورد پرخاشگری افراد بیان نمود ، امّا شاید مهمترین انها وجود وضعیت ناآرام و غیرامن در محیط زندگی و همچنین رفتار افراد در خانه باشد و یا حتی وجود مشکلات روحی و روانی برای فرد در درون یا بیرون از محل زندگی اش .

  در بعضی مواقع اثرات این مشکلات و ناراحتی ها ، برای تمام دوران زندگی یک فرد ممکن است که پابرجا بماند و به صورت یک رفتار ناهنجار در بین جمع های مختلف بروز نماید . از جمله مثاله های عمدۀ آن می توان : به نادیده گرفته شدن فرد در خانواده و اهمیت ندادن به او و همچنین تبعیض قائل شدن بین او با دیگران اشاره کرد که باید برای حل این مشکی به صورت جدی تلاش کرد .

 • بیان مسئله :
 • « سمانه » دختری 14 ساله است که تا پایه ی چهارم را در مدرسه ابتدایی خوانده و سپس ترک تحصیل نموده و دیگر ادامه به تحصیل نداده بود . اوبا اصرار من و خانواده اش برای ادامه ی تحصیل در کلاس پنجم نهضت ثبت نام نمود و علی رقم علاقه ی بسیار فراوان خانواده اش برای تحصیل او ، خودش تمایلی برای تحصیل کردن نداشت و بارها و بارها با او صحبت نمودم تا توانستم وی را به کلاس درس بکشانم . او که شدیداً مخالف درس خواندن و به وطر کلی حضور در کلاس درس بود ، بارها به شکل قهرانه از من دور می شد و سعی می کرد که رفتارهایی نماید تا بهانه ای گردد برای نیامدن او به کلاس و به این صورت پرخاشگری های او به صورت های گوناگون آغاز گردید . او با سوادآموزان دیگر مشکل داشت . با آنها برسر یک میز نمی نشست . در حضور آنان به درس پاسخ نمی داد و حتی گاهی اوقات به سوادآموزان دیگر که بزرگتر از او بودند بی احترامی می نمود . هیچ گونه دلیل قانع کننده ای برای کارهایش نداشت . من سعی می کردم تا به او نزدیکتر گردم تا بتوانم مشکلش را دریابم . در این گیرودار متوجه شدم که او ذهنیت خوبی از مدرسه ندارد . یعنی در دوران ابتدایی به شکلی از مدرسه زده شده بود و ناهنجاری های فارغ التحصیلان نیز روی روحیه ی او اثر گذاشته بود و او را به چنین پرخاشگری تبدیل نموده بود و من در راستای رسالت خود و اینکه یک آموزشیار نهضت هستم تمام توانم را به کار گرفتم تا راه حلی برای این مشکل پیدا کنم . پس باید با مسائل و مشکلات اخلاقی او آشنا می شدم و از طرفی نیز می توانستم توان و تخصصم را در حل یک مشکل رفتاری بسنجم و از همه مهم تر اینکه حل این مشکل موجبات آرامش خاطرم را فراهم می کرد و به من حیات و زندگی می داد ، بنابراین سعی در حل این مشکل نمودم .

  پس باید سعی می کردم که آن ذهنیت منفی که در او شکل گرفته بود ، از او می گرفتم ، هدفم این بود تا او نیز بتواند مثل بقیه ، نه تنها هنجارهای مدرسه و جامعه را به درستی تشخیص دهد بلکه خودش را با آنها هماهنگ سازد و برای زندگی آینده خود را آماده سازد ، بلکه بتواند متناسب با استعداد و توانمندی و ظرفیتش رشد کند و مراتب علمی و تربیتی را با موفقیت طی نماید .

 • « شواهد 1 »
 • مسأله ی او با پرخاشگری هایش در کلاس شروع گردید پس اولین گام ، برای حل مشکل او این بود که باید ابتدا شناختی درست از او پیدا می کردم . من باید می دانستم که علت ناآرامی های او در کلاس چیست ؟ و چرا به دیگران بی احترامی می کند و ... . در اوایل شروع کلاس مجبور شده بودم به خاطر اینکه او کلاس را ترک نکند به رفتارهایش اعتراضی نکنم و او هر انچه که دلش می خواست انجام می داد ، امّا اگر وضع به همین منوال تا پایان سال می گذشت ، نه تنها مشکلش حل نمی شد ، بلکع برای من و سوادآموزان دیگر نیز مشکل زا می شد . او خود علاقه ای به درس خواندن و کمک کردن در درس ها به دیگران نداشت و شاید رفتارهای او باعث می شد تا سوادآموزان دیگر نسبت به کلاس دلسرد گردند .

  تحقیقهای مشابه
  دفع پرخاشگری از دانش آموز پایۀ پنجم
  10 صفحه - 1500 تومان
  پروژه اقدام پژوهی با عنوان دفع پرخاشگری از دانش آموزان
  9 صفحه - 3000 تومان
  بررسی علل پرخاشگری دانش آموزان بر اساس روش تحقیق
  21 صفحه - 5000 تومان
  پروژه رشته آموزش ابتدایی بررسی نقش آموزش در بهبود مهارت های زندگی دانش آموزان دوره ابتدایی پایه پنجم دختران همراه با جامعه آماری
  45 صفحه - 17000 تومان

  ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

  برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

  ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
  رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
  با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
  صفحه اصلی| تحقیق | تحقیق های آماده | ترجمه | ترجمه آماده | کار آماری | کار آماری آماده | طرح کارآفرینی | نما و پلان

  Tel : 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  channel: https://t.me/tahghighchannel
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2020 - 2007