موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

دفع پرخاشگری از دانش آموز پایۀ پنجم

عنوان سفارش :
دفع پرخاشگری از دانش آموز پایۀ پنجم
تعداد صفحه :
10
قیمت :
1500 تومان
 • مقدمه
 • یکی از مهمترین مشکلاتی که می تواند فرد را به عنوان یک شخص ناسازگار جلوه دهد ، پرخاشگری اوست .

  پخاشگری اشخاص می تواند دلایل متعددی داشته باشد که هرکدام از آنها به مقتضی سن فرد متفاوت است و همچنین بستگی به مکانی که او در آن زندگی می نماید نیز دارد . می توان دلایل متعددی در مورد پرخاشگری افراد بیان نمود ، امّا شاید مهمترین انها وجود وضعیت ناآرام و غیرامن در محیط زندگی و همچنین رفتار افراد در خانه باشد و یا حتی وجود مشکلات روحی و روانی برای فرد در درون یا بیرون از محل زندگی اش .

  در بعضی مواقع اثرات این مشکلات و ناراحتی ها ، برای تمام دوران زندگی یک فرد ممکن است که پابرجا بماند و به صورت یک رفتار ناهنجار در بین جمع های مختلف بروز نماید . از جمله مثاله های عمدۀ آن می توان : به نادیده گرفته شدن فرد در خانواده و اهمیت ندادن به او و همچنین تبعیض قائل شدن بین او با دیگران اشاره کرد که باید برای حل این مشکی به صورت جدی تلاش کرد .

 • بیان مسئله :
 • « سمانه » دختری 14 ساله است که تا پایه ی چهارم را در مدرسه ابتدایی خوانده و سپس ترک تحصیل نموده و دیگر ادامه به تحصیل نداده بود . اوبا اصرار من و خانواده اش برای ادامه ی تحصیل در کلاس پنجم نهضت ثبت نام نمود و علی رقم علاقه ی بسیار فراوان خانواده اش برای تحصیل او ، خودش تمایلی برای تحصیل کردن نداشت و بارها و بارها با او صحبت نمودم تا توانستم وی را به کلاس درس بکشانم . او که شدیداً مخالف درس خواندن و به وطر کلی حضور در کلاس درس بود ، بارها به شکل قهرانه از من دور می شد و سعی می کرد که رفتارهایی نماید تا بهانه ای گردد برای نیامدن او به کلاس و به این صورت پرخاشگری های او به صورت های گوناگون آغاز گردید . او با سوادآموزان دیگر مشکل داشت . با آنها برسر یک میز نمی نشست . در حضور آنان به درس پاسخ نمی داد و حتی گاهی اوقات به سوادآموزان دیگر که بزرگتر از او بودند بی احترامی می نمود . هیچ گونه دلیل قانع کننده ای برای کارهایش نداشت . من سعی می کردم تا به او نزدیکتر گردم تا بتوانم مشکلش را دریابم . در این گیرودار متوجه شدم که او ذهنیت خوبی از مدرسه ندارد . یعنی در دوران ابتدایی به شکلی از مدرسه زده شده بود و ناهنجاری های فارغ التحصیلان نیز روی روحیه ی او اثر گذاشته بود و او را به چنین پرخاشگری تبدیل نموده بود و من در راستای رسالت خود و اینکه یک آموزشیار نهضت هستم تمام توانم را به کار گرفتم تا راه حلی برای این مشکل پیدا کنم . پس باید با مسائل و مشکلات اخلاقی او آشنا می شدم و از طرفی نیز می توانستم توان و تخصصم را در حل یک مشکل رفتاری بسنجم و از همه مهم تر اینکه حل این مشکل موجبات آرامش خاطرم را فراهم می کرد و به من حیات و زندگی می داد ، بنابراین سعی در حل این مشکل نمودم .

  پس باید سعی می کردم که آن ذهنیت منفی که در او شکل گرفته بود ، از او می گرفتم ، هدفم این بود تا او نیز بتواند مثل بقیه ، نه تنها هنجارهای مدرسه و جامعه را به درستی تشخیص دهد بلکه خودش را با آنها هماهنگ سازد و برای زندگی آینده خود را آماده سازد ، بلکه بتواند متناسب با استعداد و توانمندی و ظرفیتش رشد کند و مراتب علمی و تربیتی را با موفقیت طی نماید .

 • « شواهد 1 »
 • مسأله ی او با پرخاشگری هایش در کلاس شروع گردید پس اولین گام ، برای حل مشکل او این بود که باید ابتدا شناختی درست از او پیدا می کردم . من باید می دانستم که علت ناآرامی های او در کلاس چیست ؟ و چرا به دیگران بی احترامی می کند و ... . در اوایل شروع کلاس مجبور شده بودم به خاطر اینکه او کلاس را ترک نکند به رفتارهایش اعتراضی نکنم و او هر انچه که دلش می خواست انجام می داد ، امّا اگر وضع به همین منوال تا پایان سال می گذشت ، نه تنها مشکلش حل نمی شد ، بلکع برای من و سوادآموزان دیگر نیز مشکل زا می شد . او خود علاقه ای به درس خواندن و کمک کردن در درس ها به دیگران نداشت و شاید رفتارهای او باعث می شد تا سوادآموزان دیگر نسبت به کلاس دلسرد گردند .

  تحقیقهای مشابه
  دفع پرخاشگری از دانش آموز پایۀ پنجم
  10 صفحه - 1500 تومان
  پروژه اقدام پژوهی با عنوان دفع پرخاشگری از دانش آموزان
  9 صفحه - 9000 تومان
  بررسی علل پرخاشگری دانش آموزان بر اساس روش تحقیق
  21 صفحه - 15000 تومان
  پروژه رشته آموزش ابتدایی بررسی نقش آموزش در بهبود مهارت های زندگی دانش آموزان دوره ابتدایی پایه پنجم دختران همراه با جامعه آماری
  45 صفحه - 51000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007