1
موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

چگونه می توانیم حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی را در جامعه تحقق ببخشیم

عنوان سفارش :
چگونه می توانیم حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی را در جامعه تحقق ببخشیم
تعداد صفحه :
4
قیمت :
1000 تومان

طبق سنت شایسته سال‌های گذشته مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای با توجه به اشرافی که به اوضاع جهان و نیاز و ضرورت‌های کشور و همین‌طور صف‌آرایی و توطئه‌چینی‌های دشمنان انقلاب اسلامی دارند شعار سال 1392 شمسی را « حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی » انتخاب کرده‌اند. از دقت در این عبارت کوتاه و در عین حال بسیار گویا می‌توان به این حقیقت پی برد که در شرایط کنونی اولویت اصلی کشور در روند دست‌یابی به اهداف پیش‌رو یعنی حفظ کیان نظام اسلامی و پیشرفت‌ همه جانبه کشور و غلبه بر توطئه‌های دشمنان و رفع مشکلات موجود، خلق حماسه در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی است. همان‌گونه که در کتاب‌های لغت تصریح شده است کار حماسی به آن نوع از کار گفته می‌شود که از سر شجاعت با مهارت و ورزیدگی انجام گیرد. بر این اساس حماسه‌ساز کسی را گویند که با دل‌آوری و شجاعت و مردانگی کارهای خارق‌العاده و تحسین‌برانگیز انجام دهد. (فرهنگ بزرگ سخن، ج 3، ص 2584)

بنابر آنچه گفته شد انتظار آن است که احاد جامعه اسلامی همراه با مسئولین در سال جدید به منظور تداوم بخشی به آرمان‌های انقلاب اسلامی و فائق آمدن بر تمامی مشکلات و فراهم سازی بستر پیشرفت‌های بایسته و همچنین مقابله با کارشکنی‌های دشمنان علاوه بر انجام وظایف و مسئولیت‌های خاصی که هر یک به صورت عادی برعهده دارند در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی به حماسه‌آفرینی دست بزنند.

به طور طبیعی پرسش مهمی که در این راستا مطرح می‌شود این است که راهکار تحقق یک حماسه سیاسی و اقتصادی چیست؟

گرچه به این پرسش از منظرهای مختلف پاسخ‌های متفاوتی می‌توان ارائه کرد اما یک پاسخ عمومی و قابل درک برای همگان شاید این باشد که از جمله راه‌های تحقق چنان حماسه بزرگی در نظر گرفتن و رعایت برخی بایدها و نبایدها در عرصه‌های جهانی و داخلی است:

 • الف) بایدهای مربوط به عرصه جهانی :
 • بدون تردید بخش عمده ضرورت خلق حماسه در عرصه سیاسی و اقتصادی کشور ناشی از شرایط کنونی حاکم به جهان و به ویژه سیاست‌های کشورهای بزرگ و موثر در روابط بین‌الملل است. توضیح آن‌که در اثر سیاست‌های ظالمانه استعماری حاکم بر جهان که ریشه در مبانی تمدن غرب دارد در سال‌های اخیر شاهد بروز انواع چالش‌های سیاسی فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی و... در سطح جهان به ویژه کشورهای بزرگ هستیم که این چالش‌ها خواه ناخواه در تمام کشورها از جمله کشور ما موجب ایجاد برخی مشکلات شده است که لازمه فائق آمدن بر این مشکلات اتخاذ تدابیری گسترده و عمیق در تمام عرصه‌ها به‌ویژه عرصه‌های سیاسی و اقتصادی است.

  تحقیقهای مشابه
  چگونه می توانیم حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی را در جامعه تحقق ببخشیم
  4 صفحه - 1000 تومان
  قوه قضاییه و حماسه سیاسی و اقتصادی
  10 صفحه - 1500 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - اقتصاد سیاسی تحریم های اقتصادی آمریکا بر علیه کره ی شمالی : گذشته، حال و آینده 30
  22 صفحه - 66000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007