موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

الگوی صحیح تغذیه

عنوان سفارش :
الگوی صحیح تغذیه
تعداد صفحه :
7
قیمت :
4500 تومان
 • فهرست مطالب
 • الگوی صحیح تغذیه
 • عوامل تاثيرگذار
 • بر انتخاب غذايي مادران

  الگوي صحيح تغذيه در خانواده


  تحقيقات علمي گسترده در کشورهاي مختلف جهان، اين واقعيت را به اثبات رسانده که تغذيه نقش بسيار مهمي در حفظ سلامت، پيشگيري از بيماري ها و طول عمر انسان دارد. البته عوامل ديگري هم در اين مورد موثر هستند، ولي تغذيه در اين ارتباط از اهميت ويژه اي برخوردار است.

  با پيشرفت علم، دانشمندان به تازه هاي شگفت انگيزي در مورد تاثير تغذيه در حفظ سلامت انسان دست يافته اند، بنابراين در جهان امروز که اطلاعات به سرعت به کشورها و ممالک مختلف انتقال مي يابد، قاعدتا بايد بسياري از بيماري هاي شايع در جوامع مختلف، ريشه کن شود و مردم از سلامت بيشتري برخوردار باشند، در حالي که شواهد و نتايج حاصل از تحقيقات گوناگون در اقصي نقاط جهان، خلاف اين امر را نشان مي دهند و حتي امروزه شاهد بروز و شيوع بسياري از بيماري هاي مزمن از قبيل اختلالات قلبي- عروقي و سکته هاي گسترده ناشي از آن، سرطان، ديابت، افزايش فشار خون ، چربي هاي نامطلوب خون و... در جوامع مختلف هستيم.

  مسلما تغيير شيوه زندگي، به خصوص در جوامع پيشرفته و صنعتي، مهم ترين علت اين ناهماهنگي است که مستقيما بر الگوي غذايي خانواده ها تاثير مي گذارد، ولي نکته کليدي و مهم در اين ماجرا نقش مادران در فعاليت هاي خانه است که تصميم گير، برنامه ريز و مجري تغذيه در خانواده هستند.

  آگاهي و نگرش خانم ها در مورد تغذيه نقش بسيار1 مهم و سازنده اي در شکل گيري الگوي غذايي خانواده بر عهده دارد. حال اين سوال پيش مي آيد که در قدم اول، آگاهي مادران و خانم هاي خانه دار در ارتباط با تغذيه چگونه است؟ به عبارت ديگر، مادران به هنگام انتخاب و خريد ماده غذايي، برنامه ريزي جهت تهيه غذا، شکل گيري رفتارهاي تغذيه اي خانواده و... تا چه ميزان گام هاي خود را آگاهانه و مطمئن برمي دارند؟

  عادات غذايي، که مهم ترين و موثرترين عامل در تعيين وضعيت تغذيه اي افراد است، از خانواده منشا مي گيرد، بنابراين براي تغيير عادات غذايي نادرست، نقطه موثر و کليدي، آگاهي و نگرش مادران نسبت به تغذيه است.

  در اين ارتباط بهتر است ابتدا از انتخاب غذايي شروع کنيم و توجه کنيم که مادران عزيز در مورد انتخاب غذايي براي خانوادهه عواملي را در نظر مي گيرند و کدام يک از مواد غذايي را جهت تغذيه خانواده، در اولويت قرار مي دهند.

  آيا اولويت عوامل انتخابي مادران، علايق و تمايلات غذايي کودکان و خانواده است يا قيمت مواد غذايي به عنوان يک عامل مهم عمل مي کند؟ آيا موادي که وفور بيشتري در هر فصل و ايام در بازار دارند (مساله دسترسي) در اولويت قرار مي گيرند يا اين که به نيازهاي تغذيه اي خانواده بهاي بيشتري مي دهند؟ بنابراين بايد هر يک از اين عوامل را مورد بررسي قرار داد.

  تحقیقهای مشابه
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007