موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط : word
عنوان :

سیستم عامل مینیکس

عنوان سفارش :
سیستم عامل مینیکس
تعداد صفحه :
5
قیمت :
4500 تومان
 • فهرست
 • مینیکس ۳

  مینیکس و هسته لینوکس

 • اجازه‌نامه
 • منابع
 • مینیکس، یک سیستم‌عامل از رده سیستم‌عامل‌های یونیکس است که معماری نرم‌افزار آن بر پایه طراحی به‌صورت ریزهسته می‌باشد. اندرو تننبام این سیستم‌عامل را بر ای اهداف آموزشی برنامه‌نویسی کرد که بعدها هسته لینوکس با الهام از مینیکس به‌وجود آمد. کلمه مینیکس از ترکیب دو کلمه «مینی» و «یونیکس» گرفته شده‌است.

  اندرو تننبام مینیکس را در دانشگاه Vrije Universiteit آمستردام به‌عنوان یک مثال طراحی برای پوشش اهداف و اصولی که در کتابش به نام طراحی و اجرای سیستم‌عامل‌ها بدان‌ها اشاره کرده‌بود در سال ۱۹۸۷ ایجاد کرد. هسته مینیکس، به صورت خلاصه شامل ۱۲٬۰۰۰ خط کد مبدأ به زبان سی می‌شد که در مینیکس ۱، فقط وظیفه مدیریت حافظه و سیستم پرونده آن‌را برعهده داشتند. انتشارات Prentice-Hall نسخه‌ای از مینیکس و باینری مینیکس با تعدادی جزوه راهنما را بر روی دیسکت فلاپی منتشر کرد. مینیکس ۱، از بخشی از مکانیسم کاری یونیکس به نام system call بهره می‌برد.[۲]

  اندرو تننبام در واقع مینیکس را برای اجرای برروی ریزکامپیوترهای موجود در بازار آن زمان آی‌بی‌ام و آی‌بی‌ام PC/AT طراحی و ساخته بود. منتها با انتشار مینیکس نسخه ۱٫۵ در سال ۱۹۹۱، به‌خاطر سازگاری هسته آن با معماری تراشه‌های Motorola ۶۸۰۰۰ و SPARC، کامپیوترهای ماوس‌دار ساخت شرکت آی‌بی‌ام نیز از توانایی اجرای مینیکس برخوردار شدند و مینیکس توانست موفقیت بسیار خوبی را در بین برنامه‌نویسان و طراحان کسب کند و در نتیجه مینیکس با قابلیت استفاده در Atari ST، CommodoreAmiga و مکینتاش توانست به بازار سخت‌افزارهای ساخته‌شده برپایه تراشه SPARC وارد شود.

  همچنین مینیکس بر روی کامپیوترهایی مانند اینتل ۳۸۶ که معماری ۳۲ بیتی داشتند و برپایه تراشه‌های ترانزپیوتر NS۳۲۰xx، ARM و یا INMOS ساخته شده بودند نیز کار می‌کرد. مدتی بعد، شرکت Meiko Scientific سیستم‌عامل MeikOS را که براساس مینیکس ساخته شده‌بود را وارد بازار کامپیوترهای پردازش موازی خود کرد. همچنین نسخه‌ای از مینیکس در یکی از پروسه‌های اجرایی کاربران سیستم‌عامل SunOS موجود است. پس از معرفی معماری جدیدِ x86 اینتل، مینیکس ۲ در سال ۱۹۹۷ انتشار یافت که تنها این معماری جدید و سیستم‌های میزبانسیستم‌عامل سولاریس که برپایه تراشه SPARC طراحی و ساخته شده‌بودند را پشتیبانی می‌کرد. نحوه طراحی مینیکس ۲ همچنین موضوع کتاب بعدی تننباوم بود که به‌همراه آلبرت وودهال به نگارش درآمده بود. مانند نسخه قبلی کتاب، این بار نیز دیسک فشرده‌ای حاوی نسخه‌ای از این سیستم‌عامل به‌همراه کتاب منتشر شد.

  تحقیقهای مشابه
  تشریح سیستم عامل لینوکس و توزیع های ان
  12 صفحه - 4500 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - سیستم عامل ناول novell
  57 صفحه - 171000 تومان
  پروژه رشته کامپیوتر با عنوان سیستم عامل لینوکس
  37 صفحه - 15000 تومان
  مقایسه سیستم عامل ویندوز و سیستم عامل لینوکس فایل بصورت پاور پوینت
  31 صفحه - 15000 تومان
  مقایسه سیستم عامل ویندوز و سیستم عامل لینوکس
  12 صفحه - 6000 تومان
  سیستم مدیریت منابع انسانی - سیستم عامل - مهندسی نرم افزار - به همراه نمودارهاrational rose تهیه شده بوسیله رشنال رز uml
  11 صفحه - 12000 تومان
  طراحی و تحلیل و پیاده سازی سیستم ویدئو کنفرانس به همراه نمودارو دیاگرام - سیستم عامل - مهندسی نرم افزار - رشنال رزuml rational rose
  56 صفحه - 30000 تومان
  پردازش ابری و اولین سیستم عامل های مبتنی بر آن پروژه
  109 صفحه - 36000 تومان
  آشنایی با سیستم عامل و نرم افزار
  9 صفحه - 4500 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2021 - 2007